بوتاکس مو روشی بهتر از کراتین مو

بوتاکس مو در دهه گذشته محبوبیت زیادی در فضای زیبایی پیدا کرده است. در حالی که بوتاکس پوست بر صاف کردن علائم پیری مانند خطوط ظریف و چین و چروک تمرکز دارد، درمان بوتاکس مو بسیار متفاوت است. برای شروع، بوتاکس مو در واقع حاوی ترکیب سم بوتولینوم نیست و یک روش تزریقی نیست.

فواید بوتاکس مو

یکی از تاثیرهای پیری بر مو این است که خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. این درمان را بوتاکس برای مو می نامند، زیرا درست مانند پوست شما، فیبرهای مو را پر می کند تا آن را صاف تر کند و موخوره را کاهش دهد. در فرآیند انجام این کار، بافت موهای شما نیز صاف می‌شود و بافت و درخشندگی زیادی برای ظاهری درخشان به آن اضافه می‌کند. به نظر خیلی شبیه یک درمان موی محبوب خاص است که کار مشابهی را انجام می دهد؟

تفاوت کراتین و بوتاکس

بر خلاف درمان کراتین، بوتاکس مو یک درمان بدون فرمالدئید و غیر شیمیایی و حالت دهنده عمیق است. این فرآیند شامل پوشاندن سطح موهای شما با ترکیبات آسیب رسانی کمتر برای کمک به مبارزه با موخوره و بهبود ظاهر موهای مات و آسیب دیده است. این بدان معناست که در حالی که بوتاکس مو برخی از مزایای صاف کردن مو را ارائه می دهد، با درمان های صاف کننده خالص همتراز نیست. اما به بازسازی و ضخیم شدن نواحی نازک در رشته های مو کمک می کند تا آنها را حجیم و نرم جلوه دهد.

نحوه انجام بوتاکس مو

اگر تصمیم به انجام بوتاکس مو دارید،اینجا چیزی است که می توانید از یک جلسه معمولی انتظار داشته باشید:

  1. مرحله 01: موهای شما شسته می شود تا از آلودگی، کثیفی و تجمع چربی روی پوست سر خلاص شود. یک شامپوی شفاف کننده برای تمیز کردن موهای شما از باقی مانده سرم های درمان ترک و باز کردن کوتیکول موهای شما استفاده می شود.
  2. مرحله 02: موهای خشک شده با حوله قسمت بندی می شوند و بوتاکس از ریشه تا نوک به طور کامل اعمال می شود. این درمان حدود 45 دقیقه باقی می ماند و پس از آن از یک شوینده ملایم و بدون سولفات برای شستن مو استفاده می شود.
  3. مرحله 03: پس از شستن درمان، موهای شما ابتدا خشک می شود، سپس با حرارت صاف می شود تا به درمان در الیاف موهای شما کمک کند. برخی از سالن‌ها ممکن است موهای شما را بدون شستن خشک و صاف کنند تا عمل عمیق‌تر و شدیدتر انجام شود.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس مو

اگرچه بوتاکس مو غیرشیمیایی است، مرحله صاف کردن با حرارت می تواند آسیب هایی را به همراه داشته باشد. در اینجا چند روش برای بهترین مراقبت از موهای بوتاکس شده و ماندگاری اثرات آن آورده شده است:

  1. حتما از شوینده‌ای استفاده کنید که فاقد سولفات، سیلیکون و پارابن باشد. همیشه از یک نرم کننده استفاده کنید تا از هر نوع خشکی جلوگیری کنید.
  2. هفته ای یک بار، ماسک موی حالت دهنده عمیق استفاده کنید و از یک ترمیم کننده برای کمک به معکوس کردن آسیب های محیطی روزانه روی تارها استفاده کنید. از یک شانه شامپو برای پخش یکنواخت ماسک از ریشه تا نوک استفاده کنید.
  3. برای حفظ سلامت رشته های خود، سبک های گرما را به صورت روزانه کاهش دهید. هنگامی که موهای خود را حالت می دهید، از یک اسپری محافظ حرارتی برای کاهش آسیب استفاده کنید و پس از آن درمان ترک را دنبال کنید.
  4. هنگام بیرون آمدن در هوای سخت، موهای خود را با یک روسری ابریشمی بپوشانید. برای کاهش اصطکاک روی ریشه ها و تارهای مو، هنگام خواب شب موهای خود را به صورت محافظ قرار دهید.
  5. برای کمک به حفظ ظاهر موهای تغذیه شده، به طور منظم از بوتاکس مو استفاده کنید (توصیه می شود سالانه 2 تا 3 مورد استفاده کنید).

در آخر…

در حالی که روش های بوتاکس مو در خانه وجود دارد، توصیه می شود همیشه به آرایشگر مراجعه کنید تا آن را به صورت حرفه ای برای شما انجام دهند تا از آسیب رساندن به موهای خود جلوگیری کنید.

شما میتوانید از خدمات مراقبت از مو در منزل زیب آنلاین استفاده کنید تا هم در محل مورد نظر خودتان و هم توسط آرایشگر حرفه‌ای‌، بوتاکس مو یا کراتینه انجام دهید.

رزرو وقت بوتاکس مو در منزل

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.