8 راهکار مراقبت از مو در سال 2022

با شروع سال 2022 زمان خوبی برای ایجاد تغییر‌اتی است که شما را به بهترین ورژن از خودتان تبدیل کند!

ایجاد تحول در روتین مراقبت از مو در سال 2022 میتواند جزء اولین تغییرات باشد. حتی اگر در سال گذشته برنامه مناسبی برای مراقبت از موهایتان نداشتید، امسال جبران کنید!

مراقبت از مو در سال 2022

۱-انتخاب مواد شوینده مناسب مو

ترکیب و تطبیق اغلب برای ایجاد یک روال زیبایی عالی ضروری است، اما این لزوما برای انتخاب شامپو و نرم کننده شما صادق نیست. ممکن است شامپو مناسب شما از یک برند، نرم کننده مناسب شما از برند دیگر و یک ماسک مو از برند دیگر باشد.

مهم انتخاب درست مواد شوینده متناسب با نوع جنس موهایتان است.

مراقبت از مو در سال 2022

۲- شستن مو با آب گرم یا سرد!

دوش آب گرم می تواند نهایت لذت را به شما بدهد، اما آنها بهترین گزینه برای موهای شما نیستند.شستن مو با آب داغ می تواند رطوبت طبیعی موهای شما را از بین ببرد و موهایتان را خشک کند. بنابراین سعی کنید برای مراقبت از موهایتان خصوصا در هوای سرد، آب ولرم را انتخاب کنید.

مراقبت از مو در سال 2022

۳-لایه برداری یا اسکراب پوست سر

اسکراب های پوست سر ممکن است آخرین محصول مراقبت از مو باشد که به ذهن شما خطور می‌کند، اما اگر احساس می‌کنید که موهایتان سنگین به نظر می رسند، می توانند مفید باشند. آنها برای لایه برداری پوست سر شما کار می کنند تا تجمع محصول، چربی اضافی و کثیفی را از بین ببرند و ریشه هایی سالم به شما بدهند. اسکراب مراقبت از پوست سر بدون سولفات را امتحان کنید تا به آرامی ناخالصی ها را از پوست سر شما پاک کند.

مراقبت از مو در سال 2022

۴-رفتار مناسب با مو

دم اسبی بستن موها ممکن است استایل مورد علاقه شما باشد، اما این مدل های موی تنگ می تواند به موی شما فشار وارد کند و منجر به شکستگی مو شود. اما این بدان معنا نیست که شما باید بستن موها را کنار بگذارید. موها خود را به آرامی ببندید تا فشاری به ریشه موها وارد نشود.

مراقبت از مو در سال 2022

۵-حرارت کمتر،موی سالم تر

در حالی که ما در مورد جلوگیری از آسیب مو صحبت می کنیم، حالت دادن مو توسط حرارت دادن یکی از بزرگترین دلیل برای خشکی مو، مو خوره و سایر انواع آسیب هایی است که می توانید از آن جلوگیری کنید. به جای اینکه به طور مرتب موهای خود را حرارت دهید، موهایتان را با محصولاتی مثل موس و یا کرم مو حالت دهید.

مراقبت از مو در سال 2022

۶-اسپری حرارتی مو

برای روزهایی که نمی‌توانید در برابر سشوار، اتو مو یا بابلیس خود مقاومت کنید، حتماً قبل از استفاده از محافظ حرارتی استفاده کنید، مانند اسپری حرارتی مو. علاوه بر محافظت مو در برابر گرما 450 درجه، موخوره را کم می کند، درخشندگی را حفظ می کند و رطوبت مو را نگه میدارد.

مراقبت از مو در سال 2022

۷-رنگ مو

تغییر رنگ مو می تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، اما اگر اغلب به رنگ کردن مو علاقه‌مند هستید، می تواند بر سلامت موهای شما نیز تأثیر بگذارد. به جای استفاده از رنگ موهای دائمی، که باعث خشکی و آسیب دیدن مو است، گزینه های موقت رنگ مو را امتحان کنید. اسپری رنگ موی موقت یک روزه با شامپو شما شسته می شوند، بنابراین می توانید بدون تردید، یا عواقب آن با رنگ بازی کنید.

مراقبت از مو در سال 2022

۸-انتخاب نرم کننده مناسب مو

اگر به طور منظم از حرارت برای حالت دهی موهای خود استفاده می کنید یا موهایتان را رنگ کرده اید، همیشه مهم است که یک نرم کننده عمیق به روتین خود اضافه کنید. این ماده اصلی مراقبت از مو به تارهای شما حالت‌دهی کامل‌تری می‌دهد تا نگرانی‌های مختلف مراقبت از مو را برطرف کند.

مراقبت از مو در سال 2022

سخن آخر

چه از طریق یک قرار دائمی با آرایشگرتان باشد و چه زمان استراحت آخر هفته در خانه، تراپی مو انجام دهید، مراقبت از مو باید بخشی از روال مراقبت از خود شما باشد. در مراقبت از موهای خود عجله نکنید. موهای آسیب دیده یک شبه سالم نخواهد شد.

صبور باشید و برای نتیجه بهتر گرفتن با یک متخصص حتما مشورت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.