آموزش گریم صورت

برای شما هم پیش آمده‌ که برای رفتن به یک مهمانی یا جشن عروسی بخواهید زیبایی ظاهری خودتان را بیشتر کنید. در چنین مواقعی با یک آموزش آرایش گریم صورت خوب و حرفه ای می توانید، چهره را خیلی زیباتر از آن چه که هست، نشان دهید.
با یک گریم خوب و اصولی می‌توانید خیلی زیباتر از آنکه هستید به چشم بیایید. تنها کافی است یک سری اطلاعات اولیه از مدل های مختلف و ترکیب رنگ ها و نحوه ی استفاده از لوازم آرایش را بدانید تا خودتان صورتتان را آرایش و گریم کنید.

آموزش گریم صورت

قدم اول: شناخت پوست 

قبل از هر کاری حتی قبل از فراهم کردن وسایل و لوازم مورد نیاز برای آموزش گریم صورت، باید نوع پوست صورت خود را بشناسید. یعنیباید تشخیص دهید پوست صورتتان از نوع چرب، خشک، معمولی و … است. تشخیص نوع پوست در آرایش گریم صورت اهمیت زیادیدارد؛ چرا که اگر پوست چرب باشد، باید پیش از هر کاری، چربی آن به کمک شیر پاک کن، دستمال مرطوب و… گرفته شود. اگر پوستخشک باشد، برای این که مواد به خوبی روی آن بخوابد، باید از ماسک های آبرسان استفاده نمود. فقط پوست معمولی است که هیچمشکلی ندارد و بدون هیچ کاری آماده آرایش گریم صورت است. علاوه بر این، تشخیص نوع پوست به انتخاب بهترین کرم پودر گریم عروس هم کمک زیادی می کند.

آموزش گریم صورت

قدم‌دوم: مواد مورد نیاز

  • پرایمر: پرایمر کمک می کند تا پوست شما پس از آرایش گریم صورت ، صاف به نظر برسد و آرایشتان در تمام طول روز تکاننخورد.
  • کرم پودر: یکی از مهم ترین لوازم گریم عروس کرم پودر است که در انتخاب آن باید به نوع پوست و رنگ آن توجه کنید. همچنین کرمهایی در بازار هستند که با نام کرم های مخصوص گریم عروس شناخته شده اند و می توانید، به راحتی آن ها را تهیه کنید.
  • کانسیلر: کانسیلر یکی از ضروری ترین لوازم گریم صورت زنانه است که برای محو کردن آکنه، لک و تیرگی های پوستی در آرایشگریم صورت به آن احتیاج دارید.
  • هایلایتر: هایلایتر یکی دیگر از وسایل مورد نیاز گریم عروس است که به برجسته سازی برخی نقاط صورت کمک می کند.
  • پالت های کانتورینگ: پالت های کانتورینگ معمولا حاوی دو یا چند رنگ هستند و در همه آن ها حداقل یک رنگ خیلی روشن وخیلی تیره وجود دارد، که هم رنگ روشن و هم رنگ تیره در آرایش گریم صورت به کارتان می آیند. در صورت عدم دسترسی به اینرنگ ها می توانید از سایه ی چشم قهوه ای و بژ استفاده کنید.
  • اسپری فیکس (فیکساتور): اسپری فیکس به تثبیت گریم شما در طول روز کمک می کند.
  • براش‌های آرایشی: براش های مورد نیاز شما در آرایش گریم صورت شامل براش صورت (برای استفاده پایه)، براش کوچک زاویهدار و کرکی (برای کانتورینگ)، براش فن (برای هایلایت) و یک پد آرایشی است. این براش ها را برای یک گریم ساده صورت هماحتیاج خواهید داشت.
آموزش گریم صورت

 قدم سوم: آماده سازی

در این مرحله باید صورت خود را با استفاده از یک شوینده ملایم بشویید، تا تمام آلودگی ها و مواد آرایشی از روی صورتتان پاک شود. سپس از کرم های مرطوب کننده صورت استفاده کنید. کرم مرطوب کننده باعث می شود تا کانسیلر و پودرهای پوشاننده صورت بهتر رویپوست صورت شما بخوابند و از پوسته شدن پوست صورت شما هم جلوگیری می کند.

آموزش گریم صورت

قدم چهارم: پرایمر

پرایمر کمک می کند تا پوستتان صاف ‌تر شود و به دنبال آن صورتتان ظاهر طبیعی‌ تری پیدا کند. همچنین استفاده از پرایمر باعثافزایش دوام و ماندگاری آرایش روی صورتتان می ‌شود؛ به نحوی که آرایش در تمام طول روز روی صورتتان می‌ماند. بنابراین پس از اینکه پوست خود را مرطوب کردید، اندازه یک سکه کوچک از پرایمر را روی براش یا اسفنج آرایشی یا نوک انگشتتان بزنید و کل پوستصورتتان را با آن کاور کنید.

قدم پنجم:کانسیلر

تیرگی‌دور چشم، جوش صورت، خال، جای زخم و جوش، تاتو و هم چنین لک و کک و مک صورت را به کمک کانسیلر محو کنید. بهترینکانسیلرها، کانسیلرهایی هستند که تناژ زرد رنگ دارند و مشابه رنگ پوست هستند. توجه داشته باشید که اگر برای پخش کردن کانسیلردر اطراف چشم از انگشت استفاده کنید، گریم ظریف تری خواهید داشت.

قدم‌ ششم: کرم پودر

کل صورت را کرم پودر بزنید تا پوستتان یکدست شود. دقت کنید که رنگ کرم پودر باید متناسب با رنگ پوست باشد تا زیر سازی پوستطبیعی به نظر برسد. کرم پودر را می توان هم با براش و هم نوک انگشتان به پوستتان بزنید. فقط باید توجه داشته باشید که آن را تاجایی که کاملا روی صورتتان محو شود، با حرکات ضربه ‌ای به صورت بزنید.

قدم‌هفتم: هایلایتر

گبه کمک هایلایتر برجستگی های صورت را بیشتر نمایان کنید.بالا یا روی استخوان گونه، پایین استخوان ابرو، وسط کمان لب بالایی وامتداد پل بینی مناطقی هستند که باید هایلایت شوند. علاوه بر آن گوشه ‌های چشم هایتان را هم می توانید، برای درشت تر نشان دادنآن، مقدار کمی هایلایتر بزنید.
توجه داشته باشید که هر فرم صورتی، گریم مخصوص به خودش را دارد. از این رو بهتر است ابتدا فرم صورت خود را تشخیص دهید وسپس به آرایش گریم صورت خود بپردازید.

آموزش گریم صورت


شما به کمک یک گریمر حرفه‌ای میتوانید خود را برای شرکت در هر مهمانی ای آماده سازید.مخصوصا که اون آرایشگر می تواند در نزدیکترین جا یعنی خانه خودتان حضور داشته باشد . برای رزرو وقت گریم  اینجا کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.