کراتینه مو

این روز‌ها یکی از دغدغه خانم‌ها صافی و درخشندگی مو‌ها است. مخصوصا برای کسانی که مو‌های فر یا وز دارند.در طی چند سال اخیر با روش‌های مختلفی برای صافی مو  آشنا شدیم که یکی از معروفترین آنها کراتینه مو است.

کراتینه مو

کراتین چیست؟

کراتین پروتئین اصلی موجود در پوست، مو و ناخن است که باعث حفاظت و عدم شکنندگی آنها می شود. این ماده مسئول فعالیت های حیاتی سلول از قبیل تولید پروتئین است و به همین دلیل باعث شادابی و درخشندگی مو می شود. پس وقتی میزان این ماده براثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، مواد شیمیایی یا تغییر سبک زندگی، در سلول های پوست و مو کم می شود، موها شادابی خود را از دست داده و به اصطلاح وز و زبر خواهند شد.

کراتینه مو

کراتینه مو

یکی از روش‌هایی که در آرایشگاه‌ها برای ترمیم و سلامت مورد استفاده قرار می‌گیرد کراتینه مو است، که علاوه بر صافی مو، باعث ترمیم و تقویت هم می‌شود.اما این روش دائمی نیست و بعد از مدتی مو، شفافیت و صافی خود را از دست داده و به ترمیم دوباره نیاز خواهد بود. معمولا بعد 2 تا 3 ماه اثر خود را از دست داده و نیاز به شارژ مجدد دارد.
معمولا فرایند کراتینه مو بین ۲ تا ۳ ساعت(بسته به میزان مو شما) زمان میبرد. یکی از مهمترین کارهایی که قبل از کراتین باید انجام بدید، پیدا کردن آرایشگر مناسب با محصولات با کیفیت است. فراموش نکنید که کراتینه مو یک فرایند شیمیایی است و در هر صورت با  پوست و مو شما در ارتباط است و اگر از محصولات خوب و آرایشگر حرفه‌ای استفاده نکنید ممکن است عوارض قابل توجهی داشته باشد.

کراتینه مو

مراقبت‌های بعد از کراتینه مو

بعد از انجام کراتینه مو تا ۴۸ ساعت سر را نباید شست و همچنین برای شستشو مو بعد از ۴۸ ساعت از شامپو‌های مخصوص موهای کراتینه شده باید استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.