آقایان با موهای بلند بخوانند!

آقایان با موهای بلند یکی از استایل‌هایی است که نیاز به مراقبت دارد و این مراقبت می تواند کمی سخت هم باشد، به خصوص برای آقایانی که به موی کوتاه عادت دارند و تمایل کمتری به مراقبت از موی بلند نشان می‌دهند.

بنابراین قبل از این که اقدام به بلند کردن موهای خود کنید بهتر است که روش نگهداری از آن را یاد بگیرید که در اکثر مواقع نگهداری مناسب باعث میشود موهای بلند شما در عالی ترین حالت خود قرار گیرد.بر خلاف جراحت های پوستی و.. که به راحتی التیام میابند اگر موهای شما آسیب ببینند به دلیل ساختار خالی از خون و ساخته شده از پروتئین ترمیم آن به خودی خود امکان پذیر نیست، در نتیجه مراقبت از موهای بلند اهمیت ویژه‌ای داشته.
ما در اینجا میخواهیم به شما ۱۰ روش و تکنیک مراقبت از مو‌ی بلند آقایان یاد بدهیم .

آقایان با موهای بلند

۱.کسب اطلاعات کافی قبل از بلند کردن مو

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که بلند کردن مو بایستی با شیوه زندگی شما متناسب باشد و از اهداف خود مطمئن باشید. داشتن زمان و وقت کافی در روز برای رسیدگی به موهایتان از نکات مهم داشتن موهای بلند است .

آقایان با موهای بلند

۲. ابزار مناسب 

دقت داشته باشید که هر کاری نیاز به ابزار مناسب خود هست نگه داری از موی بلند نیز به همین صورت هست، شانه دندانه بزرگ و برس موی با کیفیت از ابزارهای لازم این کار بوده و اگر عادت به بستن موهای خود دارید از کش های بافت و نرم به جای کش های لاستیکی استفاده کنید تا از آسیب رسیدن به موهای خود جلو گیری کنید.

۳. استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب

استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب برای هر موی لازم بوده همچنین موهای بلند. قبل از هر کاری موهای خود را با شانه دندانه بزرگ صاف کنید و از گره در موهای خود راحت شوید سپس موها را با آب گرم خیس کنید و با نوک انگشتهایتان پوست سر و ریشه مو تا انتهای موها را با شامپو شسته، پس از آب کشیدن موها دوباره با شانه دندانه بزرگ موها را شانه کرده تا بعد از استفاده از نرم کننده مرتب و صاف شوند.بهتر است که نرم کننده را با آب سرد شستشو بدهید زیرا آب داغ چربی ضروری موها و پوست سر را از بین می‌برد نظرات متناقضی درباره استفاده روزانه شامپو وجود دارد اما جیزی که واضح است این است که مراقبت از موی بلند نیاز به استفاده از شامپو و حالت دادن بیشتر به آن است. ولی اگر شما نمیخواهید از شامپو به صورت مکرر استفاده کنید بهتر است موهایتان را با آب شستشو داده و نرم کننده بزنید.

آقایان با موهای بلند

۴.درست و دقیق خشک کردن موها 

بکی از عادت های مخرب مو خشک کردن مو با حوله است. موی مرطوب بسیار آسیب پذیر بوده و هنگامه استفاده از حوله م‌ ها کشیده شده و در معرض شکنندکی قرار میگیرند این موضوع باعث آسیب رسیدن به کوتیکول و سرانجام ذیزش م‌ میشود.بهتر است برای خشک کردن مو ابتدا اب اضافی موهایتان را بگیرید برای این کار موها را در جهت ریشه با حوله تکان داده و آرام خشک کنید، ممکن است به این صورت کمی وقت گیر باشد اما ارزش محافظت از موهایتان را دارد. بکی دیگر از کارهایی که به مو و پوست سر آسیب میزند سشوار کشیدن است و بهترین روش برای خشک کردن مو این است که مو های خود را در معرض هوا قرار داده و با استفاده از انگشتان حالت یابد ولی اگر از جمله افرادی هستید که ترجیح میدهید از سشواراستفاده کنید بهتر است که از اسپری محافظ حرارتی مو کمک بگیرین و از شانه دندانه بزرگ استفاده نموده و موها را کمی مرطوب رها کنید 

۵. موها را رها بگذارید

بستن مو و استفاده از کلاه برای مدت طولانی باعث بروز آلو‌پسی کششی شده، کشیدن بیش از حد مو می‌تواند به ریشه‌های مو صدمه زده و باعث ریزش آن شود، رها کردن مو به حال خود از بروز برخی آسیب ها جلوگیری میکند 

آقایان با موهای بلند

۶. از آسیب رساندن به مو در استخر  اجتناب کنید

به یاد داشته باشید که قبل و‌بهد از رفتن به استخر به هیچ عنوان از نرم کننده و شامپوهای تمییز کننده استفاده نکنید که این دو باعث آسیب دیدن موهای شما میشود .

۷. مراقب نور خورشید باشید

نور خورشید همانطور که به پوست صدمه میزند در معرض آن قرار گرفتن به مدت طولانی میتواند به مو نیز آسیب برساند.اشعه‌های ماورا بنفش A و B به عمق مو نفوذ کرده و باعث آسیب رسانی و رنگ پریدگی مو می‌شود. پس بهتر است که از محصولات ضد آفتاب مو بدون نیاز به آبکشی استفاده کنین .

۸. سالم زندگی کنید

وضعیت سلامت زندگی شما تاثیر مستقیمی بر سلامت موهای شما میگذارد، استرس، رژیم غذایی نامناسب، سیگار،کمبود خواب از جمله عادت‌های بدی است که به سلام بدن و‌موی شما آسیب میرساند، پس برای محافظت از انها غذای سالم بخورید آب زیاد‌بنوشید سیگار نکشید و استرس را از خود دور کنید. 

آقایان با موهای بلند

۹. از وز شدن مو جلوگیری کنید

برای جلوگیری از وز شدن مو باید روزانه از نرم کننده مناسب استفاده کنید و از گزینه های مناسب میتواند نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی و سرم های نرم کننده باشد.

۱۰. به طور منظم اصلاح کنید

نکته مهمی که باید رعایت کنید این است که حدود هر ۶ تا ۸ هفته موهایتان را کوتاه کرده و حتما به آرایشگر خود تأکید کنید که میخواهید نوک آسیب دیده موهایتان کوتاه شود، چون تنها راه حذف موهای آسیب دیده کوتاه کردن آنهاست و این کار باعث مراقبت و مرتب کردن موها میشود و شما پس از یک اصلاح کم خواهید دید که چه موهای سالم و زیبایی دارید.

در پایان باید گفت که با توجه به آنکه مو نقش مهمی در زیبایی فرد ایفا می‌کند، توجه و رسیدگی به آن از جمله کارهای مهم روزمره است که باید انجام شود.

پس بهتر است برای داشتن موهایی سالم‌تر از رعایت این نکات غافل نشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.