مراقبت‌های پوستی در پاییز

یادمان باشد که پوست ما محافظ ما در برابر دنیای بیرون است پس باید به مراقبت از آن بپردازیم و با تغییر فصل از تابستان به پاییز مراقبت‌های پوستی شما هم بایستی تغییر کند و پوست ما که همیشه در معرض عوامل بیرونی هست را محافظت کند و از آسیب های تغییرات آب و هوا در امان بماند.

مراقبت‌های پوستی

 
اقلیم و پوست

بدون هیچ شکی میتوان گفت که آب و هوای مرطوب پوست را نرم و لطیف میکند و باعث یکپارچگی و صافی خود را راحت تر حفظ کند و همانطور آب و هوای خشک باعث کمبود رطوبت پوست شده و همین دلیل نمایان شدن خطوط ریز و چین و چروک را افزایش میدهد هر فصل تاثیرات خود را بر روی پوست میگذارد و ما باید متناسب  با تغییرات آب و هوا به پوست خود رسیدگی کنیم . مثلا تابستان که راحت ترین فصل برای رسیدگی به پوست هست زیرا در تابستان شما میوه و سبزیجات تازه بیشتر مصرف کرده همچنین ورزش و فعالیت بیشتری هم دارید که گردش خون شما رو افزایش داده و به سلامت پوست شما کمک میکند .

مراقبت‌های پوستی

تغییرات پوست در فصل تابستان در مقایسه با پاییز چیست؟

از تاثیرات منفی تابستان روی پوست میتوان به در معرض آفتاب قرار گرفتن بیشتر اشاره کرد که این کار باعث پیری پوست شده و استفاده از استخر پوست شما رو در معرض کلر و نمک قرار میده که باعث خشکی و تحریک پذیری پوست شده ، همچنین سیستم های تهویه باعث خشکی و تعریق زیاد در تابستان به علت گرما موجب بسته شدن منافذ پوست میشوداما در پاییز سرد شدن هوا و وزش شدیدتر باد همراه با تغییر درجه حرارت روزانه باعث شده روز های پاییزی گرم و مرطوب و شب‌های خنک و خشک داشته باشیم که پوست ما نیز در معرض تمام این تغییرات بوده و در نتیجه مراقبت از آن با بقیه فصول متفاوت بوده.
 

مراقبت‌های پوستی

۸ نکته طلایی در روتین مراقبت از پوست در پاییز

  • وقتی هنوز پوست‌تان نم‌دار است، مرطوب کننده بزنید.همانطور که تا الان متوجه شده اید رطوبت و مرطوب نگه داشتن پوست یکی از نکات خیلی مهم و لازم هستش و با آمدن فصل پاییز بایدتوجه ویژه ایی به این موضوع بشود و مطمئن شوید که پوستتان رابه خوبی مرطوب میکنید .با خنکتر و خشکتر شدن هوا خشکی پوست بشتر لمس میشود و از همین جهت اهمیت کرم مرطوب کننده در فصل های سرد بیشتراحساس شده و بهترین زمان برای مرطوب کردن پوست زمانی هست که پوست هنوز خیس هست .
  • پوست‌تان را با پاک کننده ها پاک کنید.در پاییز  مراقبت از پوست را با گنجاندن پاک کننده صورت شروع کنید و با استفاده از پد پنبه ای بدون احتیاج به شست‌و‌شو یا ماساژصورت خود را پاک کنید.
  • با دست های خود مهربان باشیددر پاییز به دلیل پیشگیری از بیماری هایی نظیر آنفلونزا دست های خود را مداوم شسته و باعث خشکی پوستتان شده ، میتوانید با مرطوب نگهداشتن دست ها و استفاده از کرم های مرطوب کننده دست از آسیب رسیدن به پوست خود جلوگیری کنید و همچنین به کوتیکول ناخنهای خود که حساس بوده با روغن چرب کرده و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید .
  • از ضد آفتاب طیف گسترده استفاده کنید.محافظت از پوست در برابر نور خورشید در تمام طول سال لازم و ضروری است بنابر این استفاده از کرم ضد آفتاب رادر برنامه خود قرار داده . در فصل پاییز بهتر است از طیف گسترده با spf۳۰ یا بالاتر استفاده کنید.
  • عینک آفتابی را فراموش نکنید.استفاده از عینک آفتابی تنها به تابستان محدود نشده و در پاییز نیز هنگامی که از خانه بیرون میروید باید از عینک آفتابی استفاده کنید و همچنین استفاده از کلاه لبه دار نیز توصیه میشود 
  • پاهای خود را نرم و لطیف نگه دارید.در پاییز به علت پوشیدن چکمه و بوت به مدت طولانی باید به مراقبت از پوست پا اهمیت داد و منظم شسته شوند و باروغن بچه و وازلین نرم و مرطوب نگهداشته شوند .
  • با روغن کوتیکول آشنا شوید.یکی از بهترین راه ها برای نرمی و مراقبت از پوست دست استفاده از روغن کوتیکول است .
  • خانه تکانی پاییزی انجام دهید.پاییز فصل خانه تکانی محصولات مراقبت پوستی هست که تاریخ مصرفشان گذشته و شما باید آن ها رو دور ریخته وخداحافظی کنید. 
مراقبت‌های پوستی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.