روتین پوستی برای آقایان

مفهوم روتین پوستی برای آقایان، شامل ژل دوش و ست های هدیه اسپری بدن تشکیل شده است که شاید به عنوان هدایای لحظه آخری از طرف دوستان و فامیل انتخاب می‌شوند.

 اگر رسیدگی به پوستتان از کارهای محال به نظر می رسد تا کاری که باید هر روز انجام دهید، پس این مقاله اینجاست تا شما را متقاعد کند که همه افراد از مراقبت مناسب پوست سود می برند.

روتین پوستی برای آقایان

در این مقاله، شما را با یک روال مراقبت از پوست برای مردان آشنا می کنیم که هم بسیار ساده و هم بسیار مؤثر است.

۴ قدم روتين برای پوست آقایان

۱-لایه‌برداری (2 تا 3 بار در هفته، 30 ثانیه) 

۲-پاکسازی (روزانه، 30 ثانیه) 

۳-استفاده از سرم (روزانه، 10 ثانیه) 

۴- مرطوب کننده (روزانه، 10 ثانیه)

روتین پوستی برای آقایان

مرحله اول(لایه‌برداری)

اولین مرحله، لایه برداری، برای از بین بردن سلول های مرده پوست، آلودگی و سموم از روی پوست است.  محصولات لایه‌برداری و پاکسازی عمیق به داخل منافذ نفوذ می‌کند و و انسدادهایی را که منجر به مشکلاتی مانند لکه‌های کیستیک و جوش‌های سر سیاه‌

می‌شوند، متوقف می‌کند.  به همین دلیل، برای حفظ سلامت پوست و جلوگیری از جوش زدن پوست بسیار مهم است. نکته مهمی که باید بدانید این است که دو نوع لایه بردار وجود دارد:

  •  لایه‌بردارهای شیمیایی، مانند تونیک
  •  لایه برداری با اسکراب
روتین پوستی برای آقایان

 اگر پوست حساسی دارید که به راحتی تحریک می شود، استفاده از لایه بردار شیمیایی به جای اسکراب ممکن است برای شما ارجح باشد.  با یک لایه بردار شیمیایی، زیر دوش یا هنگام شستن صورت خود را روی پوست ماساژ دهید و بگذارید 30 ثانیه قبل از شستشو جذب شود.  با یک اسکراب، به طور مداوم برای تقریباً 30 ثانیه، با تمرکز بر مناطق مشکل دار، قبل از شستشو ماساژ دهید. برای اکثر افراد، لایه برداری 2 تا 3 بار در هفته ایده آل است، اما اگر نوع پوست شما چرب است ممکن است لایه برداری در فواصل کم مناسب باشد.

مرحله دوم(پاکسازی)

پاکسازی مهم ترین مرحله مراقبت روزانه در روتین پوستی شما است.  در طول روز، پوست شما در معرض آلودگی، باکتری‌های محیط قرار می‌گیرد و همچنین سموم تولید می‌کند که روی سطح پوست تجمع می‌یابد.  پاکسازی آن را از بین می برد و به جلوگیری از جوش و مسدود شدن منافذ کمک می کند. ابتدا صبح یا بعد از لایه برداری، پاک کننده را روی پوست مرطوب بمالید، ماساژ دهید و بشویید.

 کل فرآیند نباید بیش از 30 ثانیه طول بکشد.

روتین پوستی برای آقایان

مرحله سوم (استفاده از سرم)

سرم‌های پوستی، افزودنی کوچک به روتین مراقبت از پوست هستند که بسیار محبوب شدند.  این سرم‌ها طراحی شدند تادر دوزهای کم و با استفاده منظم بین پاکسازی و مرطوب کننده اثرات ضد پیری و ضد لک قابل توجهی ایجاد می‌کند. 

بین 1 تا 3 قطره استفاده کنید و به کل صورت خود بزنید.

روتین پوستی برای آقایان

مرحله چهارم (مرطوب کننده)

مرطوب کننده، رطوبت را به پوست باز می گرداند، همچنین مواد مغذی و رطوبت از دست رفته در طول فرآیند پاکسازی و لایه برداری را جایگزین می کند.  علاوه بر این، مرطوب‌کننده یک سد محافظ روی پوست ایجاد می‌کند که به جلوگیری از مسدود شدن منافذ توسط باکتری‌ها کمک می‌کند. اینکه چه مقدار مرطوب کننده باید استفاده کنید به فصل و نوع پوست شما بستگی دارد.  اگر پوست شما به طور طبیعی چرب است، باید مقدار کمی از آن استفاده کنید و مطمئن شوید که به طور یکنواخت روی پوست پخش شده.  استفاده بیش از حد ممکن است باعث تشدید چربی و جوش صورت شود.  اگر پوست شما به طور طبیعی خشک‌تر است، باید به اندازه کافی از آن استفاده کنید تا مطمئن شوید که پوست شما کاملاً هیدراته شده است.

روتین پوستی برای آقایان

در پایان

به عنوان یک مرد شما باید به اندازه‌ی زنان به سلامت خود، ظاهرتان و همچنین پوست صورت و بدنتان اهمیت داده و سعی کنید روش مناسب جهت مراقبت از آن‌ها را یاد بگیرید. این حقیقت انکارناپذیر است که نمی‌توان برای همیشه جوان ماند و ظاهری زیبا داشت اما می‌توان پیری و سالخوردگی را به تعویق انداخت و برای مدت طولانی‌تری از داشتن پوستی صاف و چشمانی درخشان لذت برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.