مراقبت از پوست در زمستان

با نزدیک شدن به سردترین سه ماه سال، اگر به زیبایی خودتان اهمیت می دهید به خوبی می‌دانید که مراقبت از پوست در زمستان و مرطوب نگه داشتن پوست در روزهای سرد و خشک زمستانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 مراقبت از پوست در زمستان

با رعايت این نکته‌ها در روتين مراقبت پوستی خود، از پیر شدن پوستتان در فصل زمستان جلوگیری کنید!

پاکسازی پوست

همان طور که می‌دانید آب و هوای سرد و خشن فصل زمستان ممکن است باعث فرسایش پوست شما شود، به همین دلیل وقتی صحبت از پاک کردن آرایش در پایان روز می‌شود بهتر است به سراغ پاک کننده‌های ملایمی مانند میسلار واتر بروید. برای پاکسازی پوست کافیست از یک پد نخی و میسلار واتر استفاده نموده و سپس پد را به آرامی بر روی تمام نقاط صورت خود جابجا کنید. توجه داشته باشید بدین منظور نیازی به اعمال فشار نخواهد بود.

 مراقبت از پوست در زمستان

سرم پوست

پوست شما در فصل زمستان معمولا بیشتر دچار خشکی می‌شود به همین دلیل بهتر است پس از پاکسازی پوست از یک سرم صورت مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید. دقت کنید محصول مورد نظر حاوی هیالورونیک اسید باشید تا رطوبت ایجاد شده در پوست تا مدت بیشتری دوام بیاورد. اگر در استفاده از سرم‌های صورت دچار تردید هستید باید بدانید که میکاپ بر روی پوست مرطوب به مراتب نتایج بهتری را نشان خواهد داد.

 مراقبت از پوست در زمستان

مرطوب کننده پوست

باید تاکید کنیم که مرطوب کردن پوست در فصل زمستان جزو موارد الزامی در روتین مراقبت از پوست شما خواهد بود. بهترین توصیه این است که از مرطوب کننده‌های متفاوتی در روز و شب استفاده کنید. در طول روز از یک لایه کرم مرطوب کننده سبک استفاده کنید.

 مراقبت از پوست در زمستان

کرم ضد آفتاب

هر چند شدت نور خورشید در زمستان کمتر از تابستان است اما همچنان اشعه های ماوراء بنفش خورشید به پوست شما می رسد و شدت آن ها به اندازه ای هست که اگر از کرم های ضد آفتاب استفاده نکنید به پوست تان آسیب زیادی بزند و همچنان لازم است در زمستان هم همچنان از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 مراقبت از پوست در زمستان

همچنان رعایت نکاتی مثل :

استفاده از دستگاه بخور در خانه یا محل کار

استفاده از مواد شوینده مناسب پوست خودتان

نوشیدن آب زياد

کمک بسیاری در داشتن پوستی سالم در طول فصل سرما می‌کند.

زمستان فصل سختی است. در کنار سرما و سرماخوردگی و نگرانی هایی که فصل زمستان با خود می آورد، پوستمان هم معمولا از سرمای هوا آسیب زیادی می بیند. به همین دلیل در کنار اینکه مراقب سلامتی خودمان هستیم، باید حواسمان به مراقبت از سلامت پوستمان هم باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.