درمان جای جوش به روش TikTok!

یکی از بزرگترین دغدغه‌های پوستی، درمان جای جوش روی صورت و بدن است.

همه ما می دانیم که TikTok پر از ترفندهای مراقبت از پوست است ، برخی مفید ، برخی خطرناک و برخی دیگر کاملاً عجیب و غریب!  aubyrnjadeart با چهار میلیون بازدید کننده، با تغییرات پوستی باور نکردنی اش می گوید همه را مدیون محلول آب و نمک دریایی است.

پاشیدن مخلوطی از نمک دریا و آب به صورتش دو بار در روز ، ظاهراً پس از اینکه “همه چیز” را برای درمان آن امتحان کرده بود ، بالاخره جوش هایش  را از بین می برد. او از این روش  پس از فهمیدن اینکه پوستش معمولاً بعد از شنا در اقیانوس پاکسازی می شود ،  استفاده کرد و ادعا می کند که این محلول موثر است زیرا PH پوست را متعادل می کند و باکتری ها را از بین می برد.

آیا واقعا این محلول یک درمان مناسب برای آکنه است؟

به گفته متخصصان پوست، ممکن است به صورت تئوری کار کند، اما قطعاً این یک راه حل دائمی برای رفع جای جوش یا زخم نیست.

متخصص پوست Mona Gohara، آب اقیانوس های دارای منیزیم-را “داروی درمان” می نامد که درمان خیلی از بیماری های پوستی است.

نمک می تواند از نظر تئوری چربی زیر پوست را بیرون بکشد و جوش ها را خشک کند.

با این حال ، او خاطرنشان می کند که آب مستقیم از اقیانوس و آب نمک دریا که در خانه مخلوط شده اند دو چیز کاملاً متفاوت هستند.

به گفته  Mona Gohara” گزینه های بسیار دیگری نیز وجود دارد که بهتر کار می کنند.”

او هشدار می دهد: “آب نمک دریا در بهترین حالت ممکن است به التهاب و قرمزی خفیف پوست کمک کند، اما من مطمئناً این را یک درمان مناسب برای آکنه نمی دانم و همچنین آن را توصیه نمی کنم.”

کسانی که از این روش درمانی استفاده می کنند ، ممکن است در نهایت دچار بیماری های پوستی مختلفی بشوند.

آب و نمک دریا اثر ضد میکروبی دارد ، اما آنقدر قوی نیست که  جای آکنه و جوش را از بین ببرد.

بنابراین ، در حالی که افراد ممکن است نتایج قابل مشاهده ای را از درمان آکنه با آب ونمک دریا مشاهده کنند، اما تنها دلیلش فقط  لایه برداری پوست است، که شما میتوانید  با استفاده از محصولات مختلف مراقبت های پوستی و همچنین دریافت ماساژ صورت زیر نظر متخصصان پوست زیب آنلاین به نتیجه دلخواهتان برسید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.