ترفندهای جلوگیری از جوش بعد از اصلاح صورت آقایان

حتما بارها برای شما آقایان اتفاق افتاده که دچار جوش بعد از اصلاح صورت شده باشید.

متخصصین پوست معتقدند آماده‌سازی پوست صورت و رعایت اصول صحیح اصلاح صورت هم را در سلامت پوست نقش مهمی را ایفا می‌کند.

اما اصلاح صورت صحیح برای آقایان به چه صورت است؟ 

 جوش بعد از اصلاح

دلیل‌های جوش زدن بعد از اصلاح

برآمدگی‌های قرمز رنگی که روی پوست‌تان دارید ممکن است آکنه یا جوش‌های چرکی باشند اما در اکثر مواقع برآمدگی‌هایی هستند که در اثر برگشتن مو به داخل پوست رخ می‌دهند. آکنه یا جوش‌های چرکی زمانی اتفاق می‌افتند که منافذ پوست با چربی و سلول‌های مرده پوست بسته می‌شوند، در حالی که این برآمدگی‌ها موی برگشته به داخل پوست هستند. هرچند که این برآمدگی‌ها ممکن است خودشان تبدیل به جوش و یا آکنه شوند.

تیغ بد

زمانی که تیغ کثیف یا کهنه را روی پوست‌تان می‌کشید این باکتری‌ها می‌توانند وارد منافذ پوست‌تان شده و باعث ایجاد جوش صورت شوند. اگر تیغ ژیلت‌تان قابل تعویض است بعد از ۵ یا نهایتا ۱۰ بار اصلاح آن را تعویض کنید در غیر این صورت پس از این تعداد استفاده ژیلت را دور بیندازید و از ژیلت جدیدی استفاده کنید.

حساسیت داشتن به محصولات و ابزار اصلاح

برخی از محصولات مخصوص اصلاح صورت مانند کرم‌ها و ژل‌های اصلاح ممکن است باعث تحریک پوست صورت و ایجاد تورم و التهاب شوند. این تروم و التهاب ممکن است نهایتا به جوش صورت و یا زخم‌های پوستی تبدیل شود. برای این که از بروز این التهابات بر روی پوست صورت‌تان جلوگیری کنید از محصولات استاندارد و ضد حساسیتی استفاده کنید که برای پوست صورت مردان طراحی شده‌اند.

شست‌وشوی صورت با آب داغ پس از اصلاح

در زمان اصلاح منافذ پوست صورت باز می‌شود، اگر پس از اصلاح پوست‌تان را با آب داغ بشویید این منافذ باز می‌مانند و با ورود آلودگی و کثیفی به داخل این منفذها دچار آکنه و جوش‌های چرکی می‌شوید. پس از اصلاح پوست صورت‌تان را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست‌تان بسته شود.

 جوش بعد از اصلاح

ترفندهای یک اصلاح اصولی

۱-روتين پوستی مناسب

پاک‌سازی، لایه‌برداری و آبرسانی به پوست موجب می‌شود اصلاح پوست صورت‌تان هم بهتر انجام شود و کمتر دچار التهاب، موی زیر‌پوستی و یا جوش صورت شوید.

۲-شستن صورت قبل از اصلاح

بهترین زمان برای اصلاح صورت آقایان بعد از حمام است. قبل از آنکه کار اصلاح را شروع کنید، به حمام بروید و یا صورت‌تان را با یک شوینده‌ی صورت ملایم بشویید. آب، موهای ریش را نرم و زدن آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. علاوه بر این، مالش دادن پوست با یک شوینده‌ی ملایم به بیرون آمدن موهای زیر‌پوستی کمک می‌کند و به این ترتیب کار اصلاح راحت‌تر می شود.

۳- استفاده از ابزار مناسب

اگر پوست حساسی دارید به جای ژیلت بهتر است از ماشین ریش‌تراش استفاده کنید. با این حال استفاده از تیغ یا ریش تراش بسته به نوع پوست هر فردی در نظر گرفته می‌شود. برخی افراد با تیغ و بعضی هم با ریش تراش بهتر اصلاح می‌کنند. اگر از تیغ استفاده می‌کنید به جای ژیلت‌های چند‌تیغه، از ژیلت‌های تک‌تیغ استفاده کنید. 

۴-تیغ را در جهت رویش مو بکشید

اگر تیغ را در جهت رویش مو روی موها بکشید احتمال بروز موی زیرپوستی یا التهاب پوست کمتر می‌شود.

۵-کرم‌های افترشیو و یا مرطوب‌کننده استفاده کنید

استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده یا کرم‌های پس از اصلاح (افتر شیو‌) از جوش‌زدن، قرمز شدن پوست و حساسیت‌های پوستی جلوگیری می‌کند. بهتر است که از افتر شیوهایی استفاده کنید که فاقد الکل هستند.

۶-مراقبت کردن از تیغ

پس از هر بار اصلاح تیغ‌تان را بشویید تا مواد زائدی که زیر تیغ به جا مانده‌اند به خوبی پاکسازی شوند. تیغ را زیر آب داغ بگیرید تا استریل شود و برای اصلاح بعدی آماده باشد.

پس از اینکه تیغ‌تان را به خوبی شستید، آن را خشک کنید و در یک جای خشک نگهداری کنید تا باکتری‌ها روی تیغ رشد نکنند. تیغ‌تان را به هیچ وجه زیر دوش یا سینک مرطوب دستشویی رها نکنید. تیغ‌تان را پس از ۵ نهایتا ۱۰ بار استفاده عوض کنید.

 جوش بعد از اصلاح

در آخر باید یادآوری کرد که یک پوست سالم و شفاف نقش بسیار مهمی در استایل و جذابیت آقایان ایفا می‌کند.

اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که به جذابیت خود اهمیت می‌دهید با استفاده از خدمات اصلاح و پاکسازی پوست از زیب‌آنلاین، از سلامت پوستتان هم اطمینان خاطر خواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.