شناخت انواع فرم صورت

هنگام انتخاب یک مدل موی تازه ، فرم صورت شما یکی از مهمترین عواملی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.شما میتوانید زیباترین و جدیدترین مدل مو  را انتخاب کنید، اما اگر با فرم چهره شما سازگار نباشد، آن چیزی نیست که شما آرزو داشتید.  بنابراین، قبل از رفتن به آرایشگاه، با انواع فرم صورت آشنا شوید تا با رضایت کامل سالن را ترک کنید. این که صورت شما مستطیل ،بیضی ، مربع ، دایره ، مثلث ، قلب یا الماس باشد، فرقی ندارد. فقط کافیست مدل کوتاهی را انتخاب کنید که مناسب آن فرم باشد.  

 فرم صورت من چه شکلی است ؟

قبل از اینکه بتوانید مدل موی خود را پیدا کنید ، باید شکل صورت خود را تشخیص دهید.  برای انجام این کار ، موهای خود را به پشت بسته و در روبه رویتان دوربین را  قرار داده و عکس بگیرید.  سپس ، قسمت بیرونی صورت خود را دنبال کنید و ببینید که بیشتر شبیه کدام شکل است.  روش دیگر این است کهمی توانید صورت خود را اندازه گیری کرده و به عرض ابرو ، گونه ها و خط فک و طول صورت از پیشانی تا چانه تمرکز کنید تا تناسب آن را بیابید.  با این کار ، باید بتوانید ببینید که صورت شما چه شکلی است.  به عنوان مثال ، اگر طول و عرض صورت شما یکسان است ، احتمالاً مربع یا گرد است.  یا اگر صورت شما از پیشانی به سمت خط فک پهن تر می شود ، احتمالاً به شکل مثلث است.

انواع فرم صورت

انواع فرم صورت

فرم‌ صورت مستطیلی 

کسانی که صورت مستطیل شکل دارند باید تلاش کنند تا زاویه تیز فک و پیشانی خود را بدون کشیدن بیشتر صورت  نرمتر نشان دهند.  به عنوان مثال ، یک کوتاهی لایه لایه  می تواند استخوان گونه را تقویت کرده و گوشه های صورت را مخفی کند.  با این حال ، باید مراقب باشید که از استایل های بیش از حد بلند خودداری کنید.  اگر موی بلند را انتخاب می کنید ، سعی کنید موهای خود را موج دار یا فر کنید ، که باعث افزایش حجم  و نرم شدن زوایای تیز صورت شما می شود. 

انواع فرم صورت

فرم صورت بیضی

اگر صورت شما بیضی شکل است ، باید خود را خوش شانس بدانید. صورت های بیضی شکل می توانند با انواع مدل مو متناسب باشند.  با این حال ، اگر به دنبال یک سبک برتر  هستید ، باید موهای بلند یا کاملا کوتاه را انتخاب کنید.  برای خانم هایی که صورت بیضی دارند و موهای کوتاه را دوست دارند ، یک مدل کوتاهی باب با لایه های ظریف ، بسیار شیک به نظر می رسد.  اگر موهای بلند را ترجیح می دهید ، حداقل موهای خود را فر یا حالت دهید تا مانع کشیدن صورت شما شود.

انواع فرم صورت

فرم صورت مربعی

صورت های مربعی شکل دارای پیشانی پهن ، گونه های پهن و خط فک قوی هستند. بنابراین ، اگر صورت مربعی دارید ، انتخاب مدل کوتاهی که این ویژگی ها را کمتر  می کند ، برای داشتن ظاهری جذاب تر ضروری است. لایه های بلند نیز می تواند به پنهان کردن زوایای تیز صورت شما کمک می کند.  اگر موی کوتاه را دوست دارید ، یک باب کوتاه و لایه لایه در نظر بگیرید.  

انواع فرم صورت

فرم صورت قلبی

اگر صورت قلبی شکل دارید ، ساختار صورت شما دارای پیشانی و گونه های عریض با خط فک و چانه باریک است.  به این ترتیب ، شما باید موهای خود را با مدلی که باعث کاهش عرض نیمه بالای صورت  و افزایش عرض نیمه پایینی صورت می شود ، متعادل کنید.  به عنوان مثال ،  مدل های کوتاهی باب یا لوب  که باعث پر شدن اطراف فک شما می شود صورت شما را جذاب تر نشان می دهد. 

انواع فرم صورت

فرم صورت الماسی

فرم الماس یک صورت زاویه دار است که دارای پیشانی و خط فک باریک و استخوان گونه در وسیع ترین نقطه صورت است.  خانم هایی که دارای صورت الماسی هستند باید سعی کنند زاویه تیز صورتشان را نرم کرده و استخوان گونه خود را متعادل کنند.  برای داشتن ظاهری مناسب یک مدل کوتاهی لایه لایه متوسط یا بلند که حالت دار باشد  گزینه مناسبی است.  اگر می خواهید قسمت فک خود را پهن تر  کنید ، یک باب تا چانه  بهترین انتخاب است.

انواع فرم صورت

فرم صورت گرد

فرم صورت گرد معمولاً دارای طول و عرض مشابه و گونه های برجسته و گرد است.  بنابراین ، بهترین مدل مو برای خانم هایی با صورت گرد مدل موهایی است که صورت را کمی کشیده نشان دهد.مدل  کوتاهی با لایه های خرد شده بلند بهترین ظاهر را دارند.  حالت دادن موهای سمت گردن می تواند چهره شما را زیباتر کند. این مدل مو برای صورت های گرد بسیار مناسب است.

انواع فرم صورت

فرم صورت مثلثی

فرم صورت مثلثی دارای خط فک قوی است که از پیشانی پهن تر است و چانه ای به شکل مربع یا صاف شکل دارد.  بنابراین ، برای خانم هایی که صورت مثلثی دارند ، انتخاب مدل مویی که پهنای فک را متعادل کند، ضروری است.   انتخاب مناسب برای صورت های مثلثی مدل موهای  بسیار شلوغ است ،  که حجم موها را بیشتر نشان  می دهد. 

انواع فرم صورت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.