مناسب‌ترین مدل ریش

فرم صورت شما یکی از مهمترین عواملی است که باید هنگام انتخاب مدل ریش مورد توجه قرار بگیرد. چون حتی اگر جدیدترین مدل را انتخاب کنید ولی مناسب صورت شما نباشد، جذاب  نخواهد بود.

مدل ریش

مدل ریش مناسب انواع صورت


صورت گرد

اگر می خواهید گردی صورت خود را تا حدی بپوشانید و آن را لاغرتر و کشیده تر نشان دهید ، در بین انواع ریش و سبیل ، بهترین مدل برای شما این است که اندازه ریش بلندتر و کشیده تر در چانه و  کوتاه تر در اطراف صورت و گونه ها باشد.

مدل ریش

صورت مربعی

برای صورت های مربع شکل بهتر است صورت کمی کشیده تر به نظر برسد.  در مورد مربع ، چانه باید پرتر به نظر برسد و در اطرافصورت و گونه ها کشیده تر به نظر برسد.  به همین دلیل بهتر است در بین مدلهای مختلف ریش و سبیل ، مدل ریش و سبیل پروفسوریداشته باشید.  در این مدل  ، بهتر است دو خط باریک ریش در اطراف چانه بگذارید و ریش در ناحیه چانه بلندتر و بلندتر شود و سبیلنیز بلند باشد.

مدل ریش


صورت مثلثی

تمرکز در صورت‌هایی که فرم مثلثی دارند روی چانه است. بنابراین بهترین مدل ریش برای شما این است چانه را محوتر کنید. کسانی کهصورت مثلثی دارند به هیچ‌وجه نباید ریش خود را بلند نگه دارند و اجازه دهند که ریش از چانه پایین‌تر بیاید. برای این‌که چانه شما پهن‌تربه نظر برسد بهتر است ریش را در قسمت چانه پرپشت‌تر نگه دارید یا یک ته ریش به همراه سبیل پرپشت داشته باشید. 

مدل ریش

صورت بیضی

شاید فکر کنید صورت‌های بیضی مدل خاصی ندارند اما در صورت‌های بیضی استخوان‌های چانه از استخوان‌های فک پهن‌تر هستند وطول صورت از عرض گونه‌ها بیشتر است به همین دلیل بهتر است میان این دو عضو توازن ایجاد شود. بهترین مدل ریش و سبیل برایفرم صورت‌ بیضی انواع مختلف ریش و سبیل پروفسوری است. به این ترتیب مدل ریش بزی، ریش بلند پروفسوری و یک ریش پرپشتپروفسوری یا مدل ریش لنگری به چهره شما می‌نشیند. با این‌همه بهتر است از مدل ریش بزی خیلی بلند اجتناب کنید.

مدل ریش


صورت مستطیلی

اگر فرم استخوان‌بندی صورت شما مستطیلی است این به معنای پهن‌تر بودن استخوان پیشانی و چانه است. در این صورت شما بایدصورت را کوتاه‌تر و گردتر نشان دهید و زاویه‌های صورت را کم‌رنگ‌تر کنید و از تیزی آن‌ها کم کنید. بهترین مدل ریش و سبیل برای فرمصورت مستطیلی کوتاه‌ نگه داشتن ریش در قسمت چانه و پرتر نگه داشتن آن در اطراف صورت و داشتن خط ریش است. یک توصیه دیگراین است که همیشه ریش داشته باشید و به هیچ‌وجه سراغ مدل‌های پروفسوری و بزی و مدل ریش بلند نروید. بهتر است خط ریش و ریشرا به هم متصل نگه دارید و نگذارید طول ریش پایین‌تر از چانه بیاید.

مدل ریش

بهترین زمان برای رزرو وقت از آرایشگرتان در زیب آنلاین همین الان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.