نکات طلایی اصلاح صورت آقایان

تا به حال شده برای انجام انواع روتین‌های روزانه، مثل اصلاح صورت، دچار سردرگمی شده باشید؟
در واقع این یکی از عاد‌ترین اتفاقاتی‌ست که در کارهای ساده و روز‌مره با آن رو به رو ‌می‌شویم. چون کار‌هایی مثل اصلاح صورت از دسته‌ی کار‌های ساده و عادی تلقی شده، طبیعی‌ست که بدون توجه نکات اصولی آن‌ها را انجام دهیم. باید قبول کنیم که دانستن تعدادی نکات طلایی اصلاح صورت می‌توانند تأثیر به‌سزایی در نتیجه‌ی‌ کار داشته باشد. در این متن می‌خواهیم با ترفند‌های اصلاح صورت آقایان آشنا شویم.

 اصلاح صورت آقایان

در اصلاح صورت یکی از مهمترین نکات که نباید فراموش شود این است که خشک بودن صورت در هنگام اصلاح باعث ایجاد سوزش پوست صورت می‌شود، پس بهتر است قبل از اصلاح صورت و ریش خود را کمی مرطوب کنید. یکی از بهترین زمان‌ها برای اصلاح صورت بعد از دوش گرفتن است، زیرا مو با جذب آب بسیار ضعیف شده و اصلاح آن راحت‌تر می‌شود. اگر امکان دوش گرفتن را ندارید شستن صورت و قرار دادن یک دستمال گرم روی صورت یکی از بهترین تکنیک ها برای یک اصلاح خوب و بدون درد هست . نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که بعد از مرطوب کردن صورت استفاده از کرم یا فوم اصلاح با کیفیت و غلظت بالا و حاوی روان‌کننده نقش بسیار مهمی در یک اصلاح خوب را دارد.

اما سوال اصلی تیغ بهتراست یا ریش تراش؟

این موضوع بسته به نوع پوست هر فرد متفاوت بوده و همینطور به مهارت هر فرد در اصلاح با ماشین یا تیغ. چیزی که به صورت کلی میشه گفت اینه که کار با تیغ نیاز به مهارت داشته تا از برش و آسیب بر سطح پوست جلوگیری بشه اما استفاده از ریش تراش برای انواع پوست ها چه حساس و چه غیر حساس مناسب تر بوده و کار با آن آسان تر . 

مضرات ماشین ریش تراش

نکته ایی که هنگام استفاده از ریش تراش باید در نظر بگیرید این است که استفاده زیاد از ریش تراش هم میتواند برای پوست مضرباشد و اگر هر روز اصلاح میکنید ممکن است به پوست صورت خود آسیب برسانید و بهتر است که بین هر اصلاح چند روز فاصله باشد 

مضرات استفاده از ژیلت و تیغ

فارغ از آن که اصلاح صورت با تیغ و ژیلت برای برخی از افراد آسان و بهتر بوده اما خطراتی هم دارد که بهتر است بدانید ، یکی از این خطرها این است که پس از اصلاح صورت معمولا تیغه‌ها ‌ولبه‌های ژیلت و تیغ به خوبی تمیز نشده و در صورت استفاده مجدد از آنها باعث ایجاد عفونت و بیماری های پوستی و‌حساسیتی میشوند. 


آیا ژیلت و تیغ پوست را تیره می کنند؟

در صورت اصلاح روزانه صورت با استفاده از تیغ و ژیلت فولیکول‌ها حساس شده و باعث رشد مجدد و بیشتر خواهد شد. با اصلاح روزانه، این موها فرصت رشد نداشته و مجددا تراشیده شده که باعث تیره شدن پوست این ناحیه میشود. همچنین حساس شدن پوست از عواقب اصلاح روزانه با تیغ و ژیلت است.

بهترین روش برای داشتن ریش‌های همیشه مرتب و سالم، کمک گرفتن از یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه است. با رزرو آرایشگران حرفه‌ای زیب‌آنلاین، در منزل یا محل‌کار خود، می‌توانید علاوه بر داشتن ریش با مدل دل‌خواه خود، به پوست خود طراوت و تازگی را هدیه کنید. آرایشگران مجرب زیب‌آنلاین با استفاده از بهترین مواد آرایشی و بهداشتی، مراقب سلامتی شما هستند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.