10 اشتباه آرایشی رایج

اکثر خانم‌ها تمایل دارند تا با آرایش‌های جذاب و مختلف به چهر‌ه‌ی زیبای خود زیبایی دوچندان را هدیه کنند. اما سوالی که خیلی اوقات بعد از اتمام هر آرایش صورت مطرح می‌شود این است که «چرا آرایش من با آرایش دل‌خواهم متفاوت شد؟»
در این مقاله با 10 اشتباه آرایشی رایج که خانم‌ها مرتکب می‌شوند را باهم بررسی می‌کنیم.

اشتباه آرایشی

1- زیاده‌روی در استفاده از کرم پودر

بسیاری از ما به اشتباه برای داشتن یک آرایش کاملا مات به استفاده بیش از اندازه از کرم پودر روی آورده‌ایم. همچنین اگر رنگ یا مقدار کرم پودر را اشتباه انتخاب کنیم، این کار باعث ایجاد تأکید روی چین و چروک ها شده و نتیجه پیر شدن چهره است. برای جلوگیری از این اتفاق حرفه‌ای‌ها توصیه می‌کنند از کرم پودرهای سفت و غلیظ خودداری کنید و به جای آن‌ها، از کرم پودر‌های مایع و سبک استفاده کنید تا بدون سنگین کردن پوست ظاهری سالم و طبیعی به آن بدهید.

اشتباه آرایشی

2- ریمل بیشتر، زیبایی کمتر!‌

استفاده‌ی بیش از اندازه‌ از ریمل، به خصوص برای مژه‌های پایین، نه تنها باعث ایجاد ظاهری نامناسب و کثیف در پلک پایین می‌شود، بلکه از مضرات استفاده زیاد از ریمل می‌توان به جلب توجه دیگران به چین و چروک ها اشاره کرد. چین و چروک‌های زیر چشم‌ها به سادگی با مصرف زیاد ریمل، به چشم می‌آیند و شادابی را از چهره‌ی شما می‌رباید. پس باید در استفاده از ریمل بیش از این‌ها مراقب باشید.

اشتباه آرایشی


3- رژلب اشتباه

در آرایش جسور باشید و از رژلب‌های پر رنگ غافل نشوید!‌ به هیچ عنوان ترسی در استفاده از پررنگ‌ترین رژلب‌ها به دل خود راه ندهید ولی توجه داشته باشید که اگر لبهای باریکی دارید، رژلب‌های تیره ممکن است لب‌های شما را باریک‌تر جلوه دهند؛ پس با استفاده از رژ مناسب به چهره خود معجزه کنید.

اشتباه آرایشی

4- سایه‌های اشتباه

درست مانند لوازم آرایشی دیگر، سایه هم اصول و قوانین خاص خود را هنگام استفاده دارد. حواستان باشد که سایه‌ی چشم به هیچ عنوان نباید روی کل پلک را بپوشاند. این کار تنها باعث ایجاد بالا بردن سن شما می‌شود. پس اگر قصد انجام یک گریم برای تقش خانمی مسن در سال‌های ۱۹۱۰ تا ۱۹۳۰ میلادی را ندارید، بهتر است که سایه‌ی چشم را فقط برای گوشه‌های بیرونی چشم‌هایتان استفاده کنید تا زیبایی و جذابیت چهره‌ی خود را دوبرابر کنید. چشم‌ها جادو می‌کنند… آرایش صحیح چشم‌ها را پشت گوش نیندازید!

اشتباه آرایشی


5- خط چشم اشتباه

استفاده از خط چشم تیره برای پلک پایین باعث کوچک‌تر شدن چشم‌های شما می‌شود. پس به یاد داشته باشید که برای داشتن چشمهای درشت‌تر، بهتر است خطی در پلک پایین چشم با یک مداد سفید و روشن بکشید تا چهره‌‌ای بازتر داشته باشید. تنها در صورتی که تمایل دارید چشم‌هایتان را کوچکتر جلوه دهید، می‌توانید از خط چشم تیره برای زیر پلک پایین چشم استفاده کنید.

اشتباه آرایشی

6- رژگونه

به برآمدگی گونه ها با استفاده از رنگ های روشن مثل صورتی کمرنگ یا هلویی و دقت کنید که باید بالای گونه بزنید نه مرکز آن.استفاده از رنگهای ملایم درلبه بالایی استخوان گونه ظاهری جوان تر و حالتی رمانتیک به چهره خود بدهید  علاوه بر این، زدن رژگونه به استخوان گونه یک حالت لیفتینگ به این قسمت از چهره می دهد.

اشتباه آرایشی


7-ابروهای پر رنگ

ایجاد تأکید بیش از اندازه روی ابروها با استفاده از رنگهای تیره تنها باعث ایجاد چهره نامرتب و پیر میشوید پس بهتر است برای ابروهای خود از رنگی استفاده کنید که یکدرجه روشن تر از رنگ طبیعی آن‌ها باشد.

اشتباه آرایشی

8-نزدن کانسیلر


استفاده نکردن از کانسیلربه جای استفاده از کرم پودر برای پوشاندن سیاهی دور چشم بهتر است مقداری کانسیلر به تیرگی زیر چشم ها بزنید و آن را پخش کنید. لایه ی کانسیلر باید تا حد‌ممکن نازک باشد.

اشتباه آرایشی


9-با خط یا بی خط

استفاده نکردن از مداد خط لب یکی دیگر از نباید های آرایشی نکشیدن خط لب بالاتر یا پایینتر از دهان و لبهای خود را بزرگتر نشان دهید و بهتر است که به مرکز لبها نزدیکتر بکشید و در غیر اینصورت در واقع برای خود سبیل درست خواهید کرد.

اشتباه آرایشی


10- زیاده روی در زدن پنکک

زیاده روی در زدن پنکک باعث ایجاد مشکل میشود پس بهتر است که از پنکک‌های مینرال یا رایس استفاده کنید و همچنین از زدن پنکک به دور چشم خود‌داری کنید چون نتیجه ای جز ایجاد تأکید روی چین و چروک ها و خشک نشان دادن پوست ندارد.

اشتباه آرایشی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.