تکنیک آمبره و سامبره

با تغییر فصول بعضی اوقات ما هم نیاز به تغییر پیدا می‌کنیم . یکی از بهترین روش ها برای ایجاد تغییر در ظاهر، رنگ کردن مو است. این روزها تکنیک ‌های زیادی برای رنگ کردن مو وجود داره .این همه گزینه، انتخاب را سخت می‌کند! آمبره و سامبره از جدیدترین تکنیک های رنگ مو هستند که طرفدارهای زیادی هم پیدا کردند. در ادامه به بررسی این دو تکنیک می‌پردازیم تا انتخاب را برای شما راحت کنیم.

آمبره و سامبره

آمبره چیست؟

آمبره یک لغت فرانسوی است که معنی آن “رنگی که سایه دار شده و مدرج است” می‌باشد.به بیان ساده تر باید بگوییم که در این مدل، رنگ موها در قسمت ریشه مو تیره است، اما هر چه به سمت نوک موها نزدیک تر می شویم، رنگ آن روشن تر می شود.

آمبره و سامبره

هر چند آمبره به رنگ مویی گفته می‌شود که از بالا تیره و پایین آن روشن است اما آمبره معکوس(رنگ روشن‌ در بالای مو و رنگ تیره در پایین مو) هم در دنیای آرایشگری وجود دارد.اما به طور کلی آمبره معمولی بسیار پرطرفدارتر از این مدل است.

آمبره و سامبره

سامبره چیست؟

رنگ موی سامبره نسبت به آمبره جدید تر میباشد و ترکیبی از آمبره و بالیاژ است. در روش آمبره رنگ تیره از ریشه ها شروع و با نزدیکی به ساقه ، رنگ مو روشن تر می شود اما در سامبره اگر اختلاف رنگی  کمتر از ۴ پایه باشد، رنگ مو دیگر آمبره نیست و به آن سامبره

می گویند.

آمبره و سامبره

نکات مهم در انتخاب سایه‌های آمبره یا سامبره:

  • رنگ پوست
  • رنگ چشم
  • سلیقه در انتخاب رنگ لباس
  • حتی فصلی که در آن هستیم مثلا در تابستان بهتر است از رنگ های روشن و سایه های گرم تر و در  زمستان بهتر است از رنگ های سرد و سایه های تیره رنگ استفاده کنید.
  • رنگ هایی که انتخاب می‌کنید بهتر است به رنگ موی پایه نزدیک باشد. رنگ های پرطرفدار که باتوجه به رنگ موی پایه انتخاب می‌شود شامل رنگ های قهوه ای تیره یا قهوه ای روشن، قهوه ای مایل به قرمز و یا برای موهای روشن رنگ موی بلوند هستند.
  • برای رنگ موی آمبره رنگی را انتخاب کنید که از موهای پایه شما دو درجه بیشتر روشن نباشد چون کمک می‌کند رنگ موی شما ملایم و طبیعی شود.
  • دقت کنید رنگی را که انتخاب می‌کنید از رنگ موی طبیعی خودتان بیش از دو درجه روشن تر نباشد.
  • مشخص کنید می خواهید آمبره موهایتان کجا تمام شود. به طور کلی بهتر است رنگ روشن پایین مو از نوک موها تا جایی زیر خط چانه باشد. آمبره نباید از خط چانه بالاتر برود.
آمبره و سامبره

روش ها آمبره و سامبره از جدیدترین ترندهای رنگ مو در دنیای زیبایی هستند، اما نکته اصلی این است که این تغییر رنگ برای هر فرد متفاوت و متناسب با ظاهر آن فرد باید انجام شود و علت زیبایی این مدل از رنگ مو نیز همین است.از دیگر مزیت‌های  این روش این است که با توجه به آنکه تمام قسمت های مو دکلره نمی شوند، بنابراین موها کمتر آسیب می بیند و ریشه های مو نیز کاملا سالم باقی می ماند. نکته جالب تر این است که وقتی موها را آمبره می کنید، با رشد موها ظاهر مو همچنان زیبا و جذاب باقی می ماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.